STRONA GŁÓWNA


 • INFORMACJA DLA RODZICÓW

  W poniedziałek, 19 marca, o godz. 16.00 odbędzie się zebranie z rodzicami. Zapraszamy.

 • REKOLEKCJE WIELKOPOSTNE

  W związku z rekolekcjami wielkopostnymi w kościele pod wezwaniem św. Andrzeja Boboli  w Parafiance w dniu 16 marca 2018r. (piątek) o godz. 12.00 . Informujemy o wynikającymi z tego powodu zmianami organizacji pracy szkoły podstawowej w Skrudkach.

   Przewidziany powrót do domu uczniów i wychowanków : Skrudki 13.05, Wilczanka 13.10, Strzyżowice 13.25, Kośmin 13.30,  Jaworów 13.35 . Uczniowie i wychowankowie z Parafianki po mszy  idą samodzielnie do domu.

 • OPŁATA ZA OBIADY - MARZEC 2018

  Pełny obiad dla ucznia: 60 zł /20 dni x 3 zł/

  /nazwa odbiorcy/

  SZKOŁA PODSTAWOWA im.  H. SIENKIEWICZA W SKRUDKACH

  Nr konta: 65 8191 1071 2006 6000 0220 0002

  Tytułem: Opłata  za obiady marzec 2018 r., np. Kowalska Anna, kl. I

  Opłatę należy uiścić do 10 marca 2018r.

   

  Informację o odliczonych obiadach / wcześniej zgłoszonych przez rodziców/ można otrzymać osobiście w sekretariacie szkoły lub u pani wydającej obiady;

   

 • MŁODZIEŻ ZAPOBIEGA POŻAROM

  Po raz kolejny uczniowie szkół podstawowych z terenu Gminy Żyrzyn sprawdzili swoją wiedzę z zakresu ochrony przeciwpożarowej. W środę, 28 lutego 2018r., w Szkole Podstawowej w Żyrzynie, odbyły się gminne eliminacje  Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież zapobiega pożarom”. W konkursie uczestniczyło 25 uczniów z klas I - VII szkół podstawowych. Naszą szkołę reprezentowały uczennice klasy VII i VI Magda Rogala, Julia Gałuszewska i Magdalena Lędas.

   

 • ROZDANIE STYPENDIÓW NAUKOWYCH

  W dniu 26 stycznia, o godzinie 10.00, w Szkole Podstawowej im. Adama Mickiewicza w Żyrzynie, odbyło się uroczyste rozdanie stypendiów naukowych dla dzieci ze szkół podstawowych i gimnazjum z terenu gminy Żyrzyn. Naszą szkołę reprezentowało czterech stypendystów: Magdalena Lędas z kl. VI ( średnia 5.45), Bartosz Szymanek z kl. IV (średnia 5.36), Julia Gałuszewska z kl. VI, (średnia 5.27), Maciej Jemielniak z kl. IV, (średnia 5.18), którzy wraz z rodzicami odebrali stypendia z rąk Wójta Gminy Pana Andrzeja Bujka i Dyrektora Szkoł Pana Pawła Zająca. 

 • "DZIELNICOWY BLIŻEJ NAS"

  W ramach akcji Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji  "Dzielnicowy Bliżej Nas " w dniu 24 stycznia 2018 roku, odwiedził naszą szkołę Nasz Dzielnicowy Starszy Aspirant Maciej Wąsik. W ramach akcji rozwieszone zostały plakaty z imieniem, nazwiskiem i numerem telefonu Naszego Dzielnicowego. 

 • PRZEDSTAWIENIE "JASEŁEK" W KOŚCIELE PARAFIALNYM W PARAFIANCE

  Zakończył się okres Świąt Bożego Narodzenia, ale trwa jeszcze czas kolędowania. Aby utrwalić magię świąt w naszych sercach 21 stycznia 2018 r. uczniowie klasy II zaprezentowali przedstawienie jasełkowe w kościele pod wezwaniem św. Andrzeja Boboli w Parafiance. Uczestnicy mszy św. z zainteresowaniem obejrzeli występ dzieci.

 • DZIEŃ BABCI I DZIADKA

  Dnia 19 stycznia, jak co roku,  odbyła się w naszej szkole uroczystość z okazji Dnia Babci i Dziadka. Przedszkolaki oraz uczniowie klasy pierwszej i drugiej zaprezentowali swoje umiejętności recytatorskie, wokalne i taneczne, w przygotowanym specjalnie na tą okoliczność programie artystycznym. Każde dziecko wręczyło swojej babci i dziadkowi własnoręcznie wykonany upominek. W ten sposób wnuczęta dziękowały za ciepło i miłość jaką obdarzają ich dziadkowie.

 • KONCERT MUZYCZNY

  Dnia 18 stycznia, w naszej szkole, odbył się niecodzienny koncert muzyczny p. Romana Brochockiego. Uczniowie poznali brzmienie, budowę oraz pochodzenie wielu instrumentów muzycznych, takich jak: akordeon, harmonijka ustna, fletnia Pana, okaryna, ligawka, trąbka, banjo, bałałajka, saz oraz hulusi. Demonstracji towarzyszyła piękna muzyka, którą zaprezentował na każdym instrumencie prowadzący spotkanie. Uczniowie wysłuchali koncertu  z ogromną uwagą i nagrodzili zaproszonego gościa gromkimi brawami.

 • MISTRZOSTWA POWIATU PUŁAWSKIEGO W DRUŻYNOWYM TENISIE STOŁOWYM DZIEWCZĄT SZKÓŁ PODSTAWOWYCH

  16 stycznia, w Szkole Podstawowej nr 3 w Puławach rozegrano Mistrzostwa powiatu puławskiego w drużynowym tenisie stołowym szkół podstawowych dziewcząt. 

 • MIĘDZYGMINNE MISTRZOSTWA W TENISIE STOŁOWYM DZIEWCZĄT I CHŁOPCÓW W MARKUSZOWIE

  15 stycznia 2018 roku, w Szkole Podstawowej w Markuszowie, odbyły się Mistrzostwa Miedzygminne w tenisie stołowym dziewcząt i chłopców.  Nasza drużyna w składzie: Magdalena Lędas, Kinga Kamola i Aleksandra Wawer zajęła 2 miejsce i awansowała na zawody powiatowe do Puław. Opiekunem drużyny podczas zawodów był Dyrektor Szkoły Pan Paweł Zając.

   

 • TWORZYMY KULTURĘ SZACUNKU W SIECI

  Na przełomie miesiąca grudnia 2017r. i stycznia 2018r. w Szkole Podstawowej im. Adama Mickiewicza w Żyrzynie został zorganizowany Gminny Konkurs Plastyczny na Plakat pt. „Tworzymy kulturę szacunku w sieci”. Konkurs odbył się z okazji Dnia Bezpiecznego Internetu obchodzonego w Polsce - 6 lutego. Hasłem przewodnim DBI było: „Tworzymy kulturę szacunku w sieci”.

 • MISTRZOSTWA GMINY ŻYRZYN W DRUŻYNOWYM TENISIE STOŁOWYM

  12 stycznia, w Szkole Podstawowj im. Adama Mickiewicza w Żyrzynie, rozegrano  Mistrzostwa gminy Żyrzyn w drużynowym tenisie stołowym. Drużyna chłopców w składzie: Arkadiusz Szaruga z klasy szóstej i Dominik Walasek z klasy piątej,  zajęła  III miejsce.  Drużyna dziewcząt w składzie: Magdalena Lędas, Aleksandra Wawer z klasy szóstej oraz Kinga Kamola z klasy piątej zajęła  I miejsce w gminie i awans do zawodów miedzygminnych. GRATULUJEMY!

 • INTERAKTYWNY POKAZ PIERWSZEJ POMOCY

  10 stycznia, w naszej szkole, odbył się Interaktywny Pokaz Pierwszej Pomocy zorganizowany przez pedagoga szkolnego p. Marzenę Frączek oraz grupę Break- chem działającą z ramienia Politechniki Lubelskiej. Pokaz miał na celu uświadomienie dzieciom i młodzieży, że każdy z nas może kiedyś potrzebować pomocy. Pokazy połączone z interaktywnymi formami, łaczyły naukę z rywalizacją. W ramach prezentacji, pod kierunkiem doświadczonych animatorów, uczniowie w kilkuosobowych grupach mogli wypróbować w praktyce nowo zdobyte umiejętności. Poruszono takie zagadnienia jak: wezwanie pomocy karetki pogotowia ratunkowego, łańcuszek przetrwania, pozycja bezpieczna, złamania, omdlenia, krwotok zewnetrzny, przebieg ewakuacjI szkoły, 

 • ZWIEDZILIŚMY MUZEUM BOMBEK CHOINKOWYCH

  Dnia 3 stycznia, dzieci z oddziału przedszkolnego oraz klas I-IV, wraz z wychowawcami, uczestniczyli w wycieczce do Muzeum Bombki Choinkowej w Nowej Dębie. W muzeum, uczniowie  pod opieką pana przewodnika, podziwiali tysiące ręcznie wyprodukowanych i ozdobionych bombek. Obejrzeli cały proces wyrobu ozdób choinkowych.

 • XXIII OGÓLNOPOLSKI FESTIWAL KOLĘD

  Julia Strumnik i Nikola Kawka z klasy II oraz Izabella Szczęsna i Kinga Kamola z klasy V wzięły udział w XXIII Ogólnopolskim Festiwalu Kolęd Puławy 2018 organizowanym co roku przez Puławski Ośrodek Kultury. W tym roku przesłuchania wokalistów i zespołów odbyły się w Kościele pw. Miłosierdzia Bożego. Pomimo dużego stresu dziewczęta pięknie zaprezentowały przygotowane pod kierunkiem pani Ewy Szymczak i pani Katarzyny Kossowskiej - Bakiery kolędy i pastorałki. Gratulujemy występu i zachęcamy do udziału w kolejnych konkursach.

 • JASEŁKA

  Jak co roku, przed świętami Bożego Narodzenia , 21 grudnia 2018 r. uczniowie, rodzice, nauczyciele i pracownicy szkoły spotkali się na uroczystym apelu. Tym razem dzieci z klasy II pod kierunkiem wychowawczyni pani Ewy Szymczak przygotowały SZKOLNE JASEŁKA.  Przy świątecznej szopce, dzieci, przebrane za Świętą Rodzinę, zwierzątka, pastuszków, króli i aniołki, przedstawiły widzom historię Bożego Narodzenia. Wymowa przedstawienia była bardzo wzruszająca, tym bardziej, że sceny połączone były z przepięknym kolędami, 

 • SZKOLNY KONKURS RECYTATORSKI POEZJI O BOŻYM NARODZENIU

  W dniach 19 – 20 grudnia  odbywał się w naszej szkole Konkurs Recytatorski Poezji o Bożym Narodzeniu, zorganizowany przez  bibliotekę szkolną.

  W pierwszym dniu  prezentowali wybrane przez siebie utwory najmłodsi artyści: Zuzanna Ciuba, Emilia Czerska, Malwina Kowalczyk, Karolina Kubak, Natalia Noworolnik  - z oddziału przedszkolnego; Amelia Bernat, Patryk Kozłowski, 

 • "ANIOŁY BOŻEGO NARODZENIA"

  15 grudnia, w Gminnej Bibliotece Publicznej w Żyrzynie, odbył się finał Gminnego Konkursu Plastycznego "Anioły Bożego Narodzenia". Organizatorem konkursu była Gminna Biblioteka Publiczna i Świetlica w Żyrzynie, a Honorowy Patronat nad konkursem objął Wójt Gminy Żyrzyn. 

  Spośród prac uczniów naszej szkoły jury konkursowe wyłoniło laureatów: 

  1. Natalię Janiszek z klkasy szóstej

  2. Martynę Frel z klasy piątej

  3. Natalię Figacz z klasy trzeciej

  4. Krzysztofa Stachyrę z klasy drugiej

  5. Kubę Kalbarczyka z klasy czwartej, kóry otrzymał nagrodę Wójta w tym konkursie.

   

 • KONKURS WIEDZY O ŻYCIU ŚW. BRATA ALBERTA

  Być dobrym jak chleb” – pod tym hasłem 14 grudnia 2017 r. w Szkole Podstawowej nr 11 w Puławach odbyła się XVI edycja Powiatowego Konkursu Wiedzy o Życiu Św. Brata Alberta Chmielowskiego. W turnieju wiedzy o Patronie Puław wzięło udział 83 uczestników ze szkół podstawowych, gimnazjalnych i liceum. Naszą szkołę reprezentowały uczennice: Julia Gałuszewska kl. VI, Karolina Głuch kl. VI, Natalia Janiszek kl. VI, Natalia Kot kl. V, Magdalena Lędas kl. VI i Julia Szlendak kl. VII. Uczniowie, którzy przystąpili do testu, musieli wykazać się dokładną znajomością życiorysu patrona miasta.

  Miło nam poinformować, że: I nagrodę otrzymała nasza uczennica Magdalena Lędas – w kategorii dzieci szkół podstawowych klas V-VII.                                                                                                                     

   

 • "CZAD I OGIEŃ. OBUDŹ CZUJNOŚĆ"

  W ramach kampanii MSWiA „Czad i ogień. Obudź czujność!”, 14 grudnia 2017 roku zastępca Komendanta Powiatowego PSP w Puławach bryg. mgr inz. Krzysztof Morawski spotkał się z uczniami klas IV-VI. Celem spokania było upowszechnianie wiedzy na temat zagrożeń związanych z sezonem grzewczym. Każdy z nas w obliczu zagrożenia czadem i ogniem powinien wiedzieć, jak prawidłowo zachować się, aby się przed nim uchronić.  Nasz gość zwrócił uwagę m.in. na przyczyny powstawania czadu.

   

 • POMÓŻ DZIECIOM PRZETRWAĆ ZIMĘ

  Nasza szkoła, po raz kolejny, z zaangażowaniem i radością przyłączyła się do Akcji Charytatywnej „Pomóż dzieciom przetrwać zimę”, organizowanej przez Radio Lublin S.A. oraz Telewizję Polską S.A. Oddział w Lublinie.  Zbieraliśmy artykuły spożywcze, słodycze i artykuły chemiczne, aby przed Bożym Narodzeniem świąteczne dary  dotarły do dzieci z rodzin wielodzietnych, rozbitych, 

 • ŚNIADANIE DAJE MOC

  23 listopada, uczniowie klasy trzeciej, pod kierunkiem wychowawcy p. Grażyny Karczmarz, wzięli udział w ogólnopolskiej akcji "Śniadanie daje moc".  Ideą programu jest uświadomienie uczniom, iż śniadanie jest najważniejszym posiłkiem dnia. Dzięki niemu dzieci mają energię do nauki, lepiej koncentrują się podczas lekcji i mają siłę do zabawy. To najlepszy start w nowy dzień! W ramach akcji uczniowie pracowali z wielkim zaangażowaniem: wykonali gazetkę i prace plastyczne promujące zdrowe odżywianie, a następnie wspólnie z zaproszonymi do współpracy rodzicami przygotowali zdrowe śniadanie. Na stole pojawiły się: kanapki, sałatki, twarożek i sok. Wszystkie dania uczniowie skonsumowali z wielkim apetytem.

 • EPIDEMIA, CZARY- MARY I ALCHEMIA

  W dniu 22 listopada, na zaproszenie p. pedagog Marzeny Frączek, przybyli do naszej szkoły animatorzy grupy” Zaelektryzowani”. Przestawili oni spektakl pt. ,,Epidemia, czary mary i alchemia". Podczas przedstawienia jeden z animatorów wcielił się w postać  współczesnego rolnika, który na co dzień, boryka się w swoim gospodarstwie z rozmaitymi trudnościami.  Drugi odegrał rolę przedstawiciela inteligencji, który przybył do rolnika z przestrogą dotyczącą ochrony jego ziemi.  Była to niecodzienna lekcja zawierająca eksperymenty fizyczne i chemiczne, 

 • SZACHOWE DRUŻYNOWE MISTRZOSTWA POWIATU PUŁAWSKIEGO

  Dnia, 17 listopada, w Szkole Podstawowej im. ks Jana Twardowskiego w Osinach odbyły się Drużynowe Mistrzostwa Powiatu Puławskiego w Szachach. W mistrzostwach brało udział 11 drużyn. Naszą szkołę reprezenowali: Natalia Kozak, Bartłomiej Kozak i Nadia Lengier z klasy czwartej oraz Michał Kot z klasy piątej. Nasi szachiści zajęli bardzo dobre, czwarte miejsce. GRATULUJEMY NASZM SZACHISTOM! 

 • GMINNE OBCHODY NARODOWEGO ŚWIĘTA NIEPODLEGŁOŚCI

    11 listopada to dla nas, Polaków, jeden z najważniejszych dni w roku. Właśnie wtedy obchodzimy Narodowe Święto Niepodległości, które zostało ustanowione ustawą z dnia 23 kwietnia 1937 roku. Gminne obchody 99. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości rozpoczęła masza święta w intencji ojczyzny w kościele pod wezwaniem św. Andrzeja Bobolii w Parafiance, którą celebrował ksiądz Jarosław Waś z księżmi z sąsiednich parafii. 

 • KIBICUJEMY "LEGII"

  29.10 2017 roku, w niedzielę, uczniowie naszej szkoły z klasy VII i VI- tej pod opieką dyrektora szkoły pan Pawła Zająca i pana Zbigniewa Marca pojechali do Warszawy na mecz ekstraklasy Legii Warszawa z Arką Gdynia. W Legii, gra wychowanek  Wisły Puławy Jarosław Niezgoda i przy uciesze naszych uczniów Jarek strzelił bramkę w tym meczu na 1:0, a Legia wygrała w sumie 2:0. 

 • WYBORY SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO

  W czwartek, 26 października, odbyły się Wybory do Samorządu Uczniowskiego. Chęć pracy w samorządzie zgłosili następujący uczniowie: Maciej Jemielniak z klasy czwartej; Kinga Kamola, Magdalena Kowalczyk, Gabriela Rułka i Amelia Sosnowska z klasy piątej; Julia Gałuszewska, Magdalena Lędas, Maja Pawlik i Kinga Rybicka z klasy szóstej. Spośród dziesięciu kandydatów, w tajnym głosowaniu, uczniowie i pracownicy naszej szkoły zadecydowali, 

 • DZIEŃ PAPIESKI

  Dnia 22 października w kościele pod wezwaniem św. Andrzeja Boboli w Parafiance odbył się  występ uczniów  naszej szkoły z klas II i III, poświęcony papieżowi Janowi Pawłowi II. Uczestnicy mszy św. po raz kolejny mogli usłyszeć historię życia wielkiego Polaka i  katolickiego świętego Karola Wojtyły. Tegoroczny XVII Dzień Papieski  obchodzony był pod hasłem – „Idźmy naprzód z nadzieją”. Montaż słowno –muzyczny dzieci przygotowały pod kierunkiem wychowawczyń pani Grażyny Karczmarz i pani Ewy Szymczak.

   
 • UROCZYŚCIE ŚLUBUJEMY

  Dnia 27.10.2017 r. o godzinie 10.00 w murach naszej szkoły, miała miejsce ważna uroczystość: Ślubowanie Uczniów Klasy Pierwszej. Był to niezwykle ważny moment dla całej szkoły, ale przede wszystkim dla bohaterów doniosłego wydarzenia, czyli pierwszoklasistów, ich wychowawcy i rodziców, licznie zgromadzonych na sali gimnastycznej. Pierwszoklasiści przygotowali pod okiem swojej wychowawczyni p. Marii Grobel - Wojda program artystyczny, w którym zaprezentowali swoje umiejętności wokalne i recytatorskie.

 • WYNIKI KONKURSÓW PRZEDMIOTOWYCH

  Dnia, 25 października 2017 roku, uczeń klasy siódmej, Krzysztof Kowalewski, uczestniczyl w przedmiotowym konkursie matematycznym. Zdobył 21 punktów na 30 możliwych, tj. 70 %. Gratulujemy!

 • INFORMACJA DLA RODZICÓW

 • DZIEŃ CHŁOPAKA

 • SPOTKANIE Z POLICJANTEM

  W dniu 26 września 2017 roku w naszej szkole odbyło się spotkanie ze starszym aspirantem Maciejem Wąsikiem nt. zagrożeń płynących z Internetu i odpowiedzialności karnej małoletnich. Poruszony został także temat bezpiecznego poruszania się po drogach oraz konsekwencji łamania przepisów drogowych. 

 • NIE MA ŚMIECI - SĄ SUROWCE

  15 września, już po raz 24 w Polsce, odbyła się akcja „Sprzątanie świata”, w której wzięli udział uczniowie naszej szkoły.  W tym roku przebiegała ona pod hasłem ,,Nie ma śmieci- są surowce”. Celem akcji było zwrócenie uwagi, na to że przedmioty, które potocznie nazywamy śmieciami, są w rzeczywistości surowcami. Powinny poprzez segregację odpadów z powrotem trafić do wykorzystania, albo jako rzeczy ,,z drugiej ręki” służyć innym.

 • INAUGURACJA ROKU SZKOLNEGO 2017/2018

  W poniedziałek, 4 września,  Mszą świętą, którą odprawił Ks. Proboszcz Jarosław Waś, uroczyście rozpoczęliśmy rok szkolny 2017/2018. Następnie, już w szkole, w obeności pocztu sztandarowego, odśpiewaliśmy hymn państwowy, po czym Dyrektor szkoły Pan Paweł Zając powitał rodziców, uczniów, grono pedagogiczne, pracowników administracji i obsługi, życząc wszystkim w nowym roku szkolnym wielu sukcesów.