ROK SZKOLNY 2013/2014


 • UROCZYSTE ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 2013/2014

  27 czerwca oficjalnie zakończyliśmy rok szkolny 2013/2014. Uroczystość rozpoczęła się Mszą św. w Kościele Parafialnym, którą odprawił ks. kan. Marian Plichowiec. Dalsza część uroczystości miała miejsce w szkole. Dyrektor szkoły Paweł Zając powitał zebranych gości, skierował ciepłe słowa do rodziców i uczniów. W imieniu Rady Rodziców za cały rok pracy, trud i wsparcie podziękowała nauczycielom i dyrektorowi szkoły p. Renata Kapusta - Kawka

 • UROCZYSTY APEL

  W czwartek 26 czerwca w naszej szkole odbył się uroczysty apel podczas którego wręczono uczniom nagrody za udział w roku szkolnym 2013/2014 w licznych konkursach, akcjach, przedsięwzięciach. Nagrody wręczali Dyrektor Szkoły Paweł Zając oraz p. Ewa Szymczak za udział w ogónololskim konkursie informatycznym, p. Renata Wysocka - najlepszym czytelnikom, p. Marzena Frączek za realizację programu "Ortografitti", p. Justyna Młynarczyk - za udział w akcji chrytatywnej "Góra Grosza", p. Grażyna Karczmarz - wszystkim oszczędzającym w SKO. 

 • WRĘCZNIE STYPENDIÓW

  25 czerwca w Gimnazjum im. Jana Pawła II w Żyrzynie odbyło się uroczyste wręczenie stypendiów naukowych i sportowych przez Wójta Gminy ŻYrzyn Pana Andrzeja Bujka. W uroczystości wzięli udział uczniowie i ich rodzice ze wszystkich szkół z terenu Gminy Żyrzyn, którzy w II semestrze roku szkolnego 2013/2014 osiągnęli najwyższe wyniki. Naszą szkołę reprezentowała uczennica klasy czwartej Julia Kawka. Gorąco gratulujemy!

 • RAJD PIESZY SKRUDKI - KOŚMIN

  We wtorek 24 czerwca, tuż przed zakończeniem roku szkolnego uczniowie klas III - V pod opieką p. Ewy Szymczak, p. Haliny Ziemki i p. Anny Stręczywilk-Moskal uczestniczyli w rajdzie pieszym na trasie Skrudki - Parafianka - Cezaryn - Kolonia Kośmin - Kośmin. Po dotarciu na miejsce uczniowie upiekli w ognisku kiełbaski, przygotowane przez p. Elizę Okonowską i p. Milenę Okonowską. Komendant Straży Ochotniczej Straży Pożarnej w Kośminie p. Henryk Rybak zaprezentował uczniom możliwości bojowe wozu strażackiego. 

 • WSPÓLNIE DBAMY O BEZPIECZEŃSTWO - NASZE BEZPIECZEŃSTWO

  11 czerwca w środę złożyli nam wizytę przedstawiciele policji w Kurowie. Panowie policjanci poruszali temat bezpieczeństwa w szerokim zakresie oraz zwrócili szczególną uwagę na bezpieczeństwo podczas wakacji. Uczniowie dowiedzieli się, żeabsolutnie nie wolno kąpać się w miejsach do tego nie przystosowanych ,że dzieciom bez karty rowerowej lub bez asysty rodzica nie wolno jeździć rowerem po jezdni. Pospotkaniu z policjantami dzieci otrzymały specjalnie wydaną książeczkę: „Wspólnie dbamy o bezpieczeństwo – nasze bezpieczeństwo”.

 • "WIEM, JAK UNIKNĄĆ POŻARU" - SPOTKANIE Z PRZEDSTAWICIELEM STRAŻY POŻARNEJ

  W piątek 10 czerwca w naszej szkole gościliśmy przedstawiciela straży pożarnej, który odwiedził nas, aby opowiedzieć, jak powinniśmy się zachowywać, aby unikać pożaru oraz co powinniśmy robić, gdy już do niego dojdzie. Dzieci z zaciekawieniem słuchały prelekcji oraz brały czynny udział odpowiadając na pytania zadane przez naszego gościa.  Za udzielanie dobrych odpowiedzi część uczniów została nagrodzona książeczkami. 

 • SPORTOWY FESTYN "GAZ SYSTEM S.A. - DZIECIOM"

  W niedzielę 8 czerwca wszyscy uczniowie naszej szkoły zostali zaproszeni do udziału w Festynie Sportowym Gaz System S.A. Dzieciom odbywającym się na terenie Szkoły Podstawowej im. Jana Twardowskiego w Osinach. Festyn został zorganizowany pod pattronatem Wójta Gminy Żyrzyn Andrzeja Bujka. Podczas festynu swoje talenty prezentowali uczniowie ze szkół podstawowych z terenu naszej gminy. Naszą szkolną społeczność reprezentowała uczennica klasy szóstej Monika Borek oraz grupa taneczna uczniów klas II-IV.

 • ZWIEDZILIŚMY "MAGICZNE OGRODY"

  W piątek 6 czerwca uczniowie klas 0-III wraz z wychowawcami uczestniczyli w wycieczce szkolnej. Zwiedzaliśmy "Magiczne ogrody" w Trzciankach koło Janowca. Uczniowie brali udział w edukacyjnej grze terenowej zdobywając kryształy mocy. Spacerując wyznaczoną trasą podziwiali "gadające drzewo",  oglądali Różankę,  Marchewkowe Pole, Robankową Łąkę, Smocze Gniazdo i Wodny Świat. Wiele emocji wzbudziła przejażdżka kolejką i zwiedzanie Bulwiakowej Osady. Z całej wyprawy, z całą pewnością dzieci zapamiętają najbardziej wspólne zabawy na fantastycznych placach zabaw, w których nie przeszkadzał im nawet drobny deszcz. 

 • IV POWIATOWY KONKURS WIEDZY O REGIONIE PUŁAWSKIM

  W czwartek 5 czerwca Młodzieżowy Dom Kultury w Puławach we współpracy z Puławskim Towarzystwem Tradycji Narodowych zorganizował IV Powiatowy Konkurs Wiedzy o Regionie Puławskim. Patronat honorowy nad konkursem objęli Starosta Puławski oraz Prezydent Miasta Puławy. W kategorii szkół podstawowych klas IV-V naszą szkołę w konkursie reprezentował uczeń klasy czwartej Marcel Chudzik.

 • FESTIWAL PRZEDSZKOLAKA

  Dnia 4 czerwca najmłodsi uczniowie naszej szkoły: Natalka Kozak, Przemek Kowalczyk i Bartek Kozak reprezentowali naszą szkołę podczas Festiwalu Przedszkolaka - konkursie wokalnym dla przedszkoli z powiatu puławskiego. Zaśpiewali piosenkę pt. "Kolorowe kredki". Konkurs zorganizowany został przez Młodzieżowy Dom Kultury i był okazją do spotkania najmłodszych solistów i ich nauczycieli. Służył konfrontacji i wymianie doświadczeń, a przede wszystkim rozśpiewaniu dzieci i promowaniu piosenki dziecięcej.

 • DZIEŃ DZIECKA NA SPORTOWO - SZKOŁA BEZ PRZEMOCY

  W piątek 30 maja na sportowo uczciliśmy Międzynarodowy Dzień Dziecka. Rozpoczęliśmy od wykonania przez każdą klasę plakatu pod hasłem "STOP PRZEMOCY SŁOWNEJ". Następnie w dwóch grupach wiekowych, na świeżym powietrzu, rozegrano konkurencje sportowe.  A były to między innymi: skoki przez skakankę, przeciąganie liny, strzały na bramkę, bieg w workach. Odbył się również tak lubiany przez uczniów naszej szkoły konkurs karaoke. 

 • KOCHANA MAMO, KOCHANY TATO...

  Poniedziałek 26 maja obchodzony był w całej Polsce jako Dzień Mamy. My tego dnia również gościliśmy w naszej szkole znakomitych gości - rodziców naszych uczniów. Tego dnia najmłodsi uczniowie naszej szkoły wierszem, piosenką i własnoręcznie wykonanymi upominkami podziękowali rodzicom za miłość, dobroć i zrozumienie okazywane im każdego dnia. 

 • ZIELONA SZKOŁA W JANTARZE

  W dniach od 19 do 23 maja uczniowie klasy czwartej i klasy piątej wpólnie z wych. p. Haliną Ziemką i opiekunem p. Renatą Kapustą-Kawką uczestniczyli w  "zielonej szkole" w nadmorskiej miejscowości Jantar.

 • WRĘCZENIE NAGRÓD ZA UDZIAŁ W OGÓLNOPOLSKIM KONKURSIE NA NAJPIĘKNIEJSZĄ PISANKĘ

  W poniedziałek 26 maja dyrektor szkoły p. Paweł Zając uroczyście wręczył nagrody, jakie zostały ufundowane i przesłąne do naszej szkoły  przez Firmę Novum Edukacja, organizatora ogólnopolskiego konkursu na najpiękniejszą pisankę

 • PODSUMOWANIE AKCJI "DRZEWKO ZA BUTELKĘ" W PUŁAWSKIM PARKU NAUKOWO-TECHNOLOGICZNYM

  12 maja w Puławskim Parku Naukowo-Technologicznym odbyło się podsumowanie XII edycji Akcji „Drzewko za butelkę”. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie, którzy zebrali największą liczbę butelek.  Uczniom towarzyszyli: dyrektor szkoły, pan Paweł Zając oraz szkolny koordynator zbiórki – pani Renata Wysocka. 

 • ZACZAROWANA BAŚŃ O PRZYJAŹNI

  Dnia 9 maja gościliśmy w naszej szkole Studio Artystyczne "Magik", które zaprezentowało nam "Zaczarowaną baśń o przyjaźni. Aktorki w zabawny sposób przedstawiły przygody Krzysia i Zuzi, jednocześnie zachęcając dzieci do poszanowania przyrody, racjonalnego odżywiania, używania magicznych słów, a przede wszystkim pokazały ogromną wartość przyjaźni. 

 • MISTRZOSTWA GMINY ŻYRZYN SZKÓŁ PODSTAWOWYCH W PIŁCE NOŻNEJ DZIEWCZĄT I CHŁOPCÓW

    We wtorek 6 maja o godzinie 9.00 na Orliku w Żyrzynie odbyły się Mistrzostwa Gminy Żyrzyn Szkół Podstawowych w piłce nożnej dziewcząt i chłopców. W turnieju wzięły udział trzy drużyny  chłopców i dwie dziewcząt. Grano systemem „każdy z każdym”, oddzielnie chłopcy i dziewczynki. Wśród chłopców najlepsi okazali się gospodarze SP Żyrzyn, drugie miejsce zajęła drużyna SP Osiny, a trzecie Nasza SP Skrudki. Drużynę chłopców reprezentowali: Jakub Cholewa, Patryk Cybula, Konrad Szczęsny z klasy piątej oraz Marcel Chudzik, Sebastian Grad, Konrad Chorążewicz, Maciej Lędas z klasy czwartej.  Wśród dziewcząt pierwsze miejsce zajęły gospodynie z SP Żyrzyn po zwycięstwie 1:0 z Naszą reprezentacją SP Skrudki, która zajęła drugie miejsce. Drużyna Dziewcząt zagrała w składzie: Anna Grad i Natalia Freliga z klasy piątej oraz Gabriela Biber, Anna Góralczyk, Julia Kawka, Klaudia Kieliszek, Oliwia Strumnik z klasy czwartej. Zespoły do turnieju przygotował Dyrektor Szkoły p. Paweł Zając.

 • MAŁY KONKURS RECYTATORSKI

  W poniedziałek 5 maja uczniowie naszej szkoły wzięli udział w Powiatowych Eliminacjach do XXXIII Małego  Konkursu Recytatorskiego  ogłoszonego przez Wojewódzki Ośrodek Kultury w Lublinie.

  Eliminacje odbywały sięw Puławskim Ośrodku Kultury "Dom Chemika", w których wzięli udział: Julia Kawka z klasy czwartej oraz Weronika Kozdrój, Krzysztof Kowalewski, Michał Henrykowski, Julia Majcher i Julia Olszak z klasy trzeciej

 • IV OGÓLNOPOLSKI KONKURS INFORMATYCZNY

  Braliśmy udział w Ogólnopolskim Konkursie Informatycznym „TIK?-TAK!” dla uczniów szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych zorganizowanym przez Polskie Towarzystwo Informatyczne. W konkursie brali udział uczniowie klas III-V pod kierunkiem p. Ewy Szymczak.

   Celem Konkursu było rozwijanie zainteresowań informatycznych i przygotowanie młodzieży do funkcjonowania w zinformatyzowanym społeczeństwie. Jednocześnie stworzono uczniom możliwości sprawdzenia własnej wiedzy i umiejętności.

   

   

 • ŚWIĘTO SZKOŁY

  30 kwietnia jak co roku w przeddzień rocznicy urodzin Patrona naszej szkoły Henryka Sienkiewicza obchodziliśmu Święto szkoły. Henryk Sienkiewicz urodził się 5 maja, co w kalendarzu polskich świąt zbiega się z uroczystością rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 maja, dlatego też uroczysty apel, który pod kierunkiem p. Haliny Ziemki przygotowali uczniowie klasy czwartej i piątej dotyczył obu tych świąt.

 • I EDYCJA GMINNEGO KONKURSU EKOLOGICZNEGO

  We wtorek 29 kwietnia w Szkole Podstawowej im. Adama Mickiewicza w Żyrzynie odbyła się I edycja Gminnego Konkursu Wiosennego dla uczniów szkół podstawowych z terenu Gminy Żyrzyn. Każdą zeszkół reprezentował zespół składający się z pięciu zawodników. Naszą szkołę reprezentowali:

  Patrycja Goluch z klasy VI

  Patryk Cybula z klasy V

  Anna Góralczyk z klasy IV

  Julia Kawka z klasy IV

  Maciej Lędas z klasy IV.

   

  text-align: justify;

 • WOJEWÓDZKI TURNIEJ SZACHOWY - MIĘDZYRZEC PODLASKI 2014

  W sobotę 26 kwietnia w Międzyrzecu Podlaskim odbył się Wojewódzki Turniej Szachowy "Edukacja przez Szachy w Szkole". Organizatorem turnieju był p. Krzysztof Góra. Naszą szkołę reprezentowało czterech uczniów: Krzysztof Kowalewski i Szymon Freliga z klasy trzeciej, Florian Okonowski z klasy czwartej i Albert Rybak z klasy szóstej oraz dwie uczennice z klasy trzeciej: Weronika Kozdrój i Julia Szlendak. Turniej przeprowadzono w systemie szwajcarskim na dystansie 9 rund w tempie: 15 minut na partię. Najwyższe w naszej drużynie, piąte miejsce zdobył Krzyś Kowalewski w kategorii chłopców do lat dziesięciu.

 • "NIE ZBLIŻAJ SIĘ ZUCHU DO MASZYNY W RUCHU"

  Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w IV Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym „BEZPIECZNIE NA WSI – NIE ZBLIŻAJ SIĘ ZUCHU DO MASZYNY W RUCHU”, zorganizowanym przez Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego. Celem konkursu było promowanie pozytywnych zachowań związanych z pracą i zabawą na terenach wiejskich, poszerzanie wiedzy dzieci na temat bezpieczeństwa i higieny pracy ze szczególnym uwzględnieniem zapobiegania wypadkom z udziałem maszyn i urządzeń wykorzystywanych w pracy rolnika. 

   

 • XXI PRZEGLĄD PIOSENKI EKOLOGICZNEJ - KURÓW 2014

  W czwartek 24 kwietnia dziewczynki z klasy pierwszej i drugiej wzięły udział w XXI Przeglądzie Piosenki Ekologicznej zorganizowanym przez Szkołę Podstawową i Gminny Ośrodek Kultury w Kurowie. Przegląd odbywał się pod hasłem "Zawsze i wszędzie dbaj o przyrodę". Swoje umiejętności wokalne zaprezentowali soliści i zespoły wokalne z 14 szkół.

   

   

 • III KONKURS RECYTATORSKI POEZJI EKOLOGICZNEJ

  Dnia 23 kwietnia 2014 roku, już po raz trzeci odbył się Konkurs Recytatorski Poezji Ekologicznej. Został on zorganizowany dzięki wsparciu Starosty Powiatu Puławskiego pana Witolda Popiołka. Otwarcia konkursu dokonał dyrektor szkoły pan Paweł Zając. Konkurs był przeprowadzony w dwóch kategoriach wiekowych: klas młodszych – klasy 0 – II i klas starszych – klasy III – VI. 

 • WIELKANOCNY KONKURS PLASTYCZNY

  Samorząd Uczniowski wraz z opiekunem p.Justyną Młynarczyk ogłosił konkurs na samodzielnie wykonaną ozdobę wielkanocną. Na konkurs wpłynęło wiele, niezwykle interesująch prac. Wyniki konkursu przedstawiają się następująco: 

  I miejsce - Patrycja Lędas kl. VI

  II miejsce - Szymon Henrykowski kl. 0 a

  III miejsce - Bartłomiej Freliga kl. III

   

   

 • DRZEWKO ZA BUTELKĘ

  W dniach 24.03 -4-04 nasza szkoła po raz pierwszy brała udział w XII edycji Akcji „drzewko za butelkę”. Jej celem jest propagowanie idei ochrony środowiska i kształtowanie postaw odpowiedzialności  za jego stan.  

  7 kwietnia  Komisja w składzie : Renata Wysocka, Ewa Szymczak i Marzena Frączek  odebrała od klas  zebrane opakowania i sporządziła protokół, według którego po 10 dnia trwania Akcji uczniowie naszej szkoły zebrali : 5879 butelek . Najwięcej „plastików” przyniosły dzieci z klasy trzeciej (3155 sztuk).

 • SPRAWDZIAN SZÓSTOKLASISTY

  1 kwietnia o godz. 9.00 jedenastu  uczniów przystąpiło  do sprawdzianu szóstoklasistów. Sprawdzian jest powszechny i obowiązkowy, co oznacza, że muszą do niego przystąpić wszyscy uczniowie. Godzinny egzamin sprawdzał w jakim stopniu uczniowie opanowali umiejętności w zakresie: czytania, pisania, logicznego rozumowania, korzystania  z informacji i wykorzystywania wiedzy w praktyce. Wyniki  poznamy dopiero w czerwcu.

 • KONKURS WIELKANOCNY

  Uczniowie klasy pierwszej i drugiej przystąpili do Konkursu Plastycznego organizowanego przez Novum Edukacja na "Najpiękniejszą pisankę wielkanocną". Pisanki zostaną dnia 07.04.2014 r. umieszczone w albumie na stronie www.facebook.com/pomoce.edukacyjne, gdzie do 30.04 2014 poprzez kliknięcie "Lubię to" będzie można oddawać głosy na najładniejszą pracę. Zachęcamy do głosowania i dziękujemy za każdy oddany głos.

   

   

 • I SZKOLNY TURNIEJ SZACHOWY

  21 marca 2014 r. w sali gimnastycznej odbył się I Turniej Szachowy o puchar i Mistrzostwo Szkoły Podstawowej im. Henryka Sienkiewicza w Skrudkach zorganizowany przez Pana Krzysztofa Górę opiekuna sekcji szachowej w naszej szkole. W turnieju wzięło udział ponad 20 uczniów z klas III – VI. Szachiści zmierzyli się w pięciorundowym pojedynku na partie szachowe.

 • WIOSENNY TURNIEJ GIER I ZABAW

  W czwartek 20 marca powitaliśmy wiosnę na sportowo. W turnieju rywalizowało ze sobą 6 „wiosennych” drużyn: jaskółki i bociany, motyle i biedronki oraz przebiśniegi i krokusy. Uczniowie klas 0-III mieli okazję uczestniczyć w wielu konkurencjach rozwijających ich umiejętności i zainteresowania.

 • "MAM 6 LAT I JESTEM AKTYWNY"

   

  Pod takim hasłem przebiegał tegoroczny konkurs Ministra Edukacji Narodowej „Mam 6 lat”.

  17 marca 2014 odbyła się w Lublinie III Finałowa Gala Wojewódzka etapu regionalnego.

  Celem tego konkursu jest promowanie i upowszechnianie najciekawszych form aktywności rad rodziców przedszkoli i szkół podstawowych oraz uczniów klas I –III mających na celu przyjazną adaptację dzieci sześcioletnich do edukacji szkolnej. Konkurs służy również promowaniu uzdolnień uczniów szkół podstawowych, którzy rozpoczęli naukę w klasie pierwszej w wieku 6 lat. Konkurs cieszył się ogromną popularnością, wpłynęło 257 prac z całego województwa lubelskiego, w tym praca multimedialna ucznia klasy III naszej szkoły Krzysztofa Kowalewskiego.

 • FERIE W UCZNIOWSKIM OBIEKTYWIE

  Prezentacja zawiera zdjęcia samodzielnie wykonane podczas ferii zimowych przez uczestników warsztatów fotograficznych prowadzonych w ramacvh projektu "Od wiedzy do kompetencji"

 • ZIMOWA WYCIECZKA PLENEROWA - WARSZTATY FOTOGRAFICZNE


 • V ZIMOWY TURNIEJ SZACHOWY DLA DZIECI O PUCHAR GAZ - SYSTEM S.A. W SZOLE PODSTAWOWEJ W OSINACH

   

  W tym roku w naszej szkole w ramach projektu „Od wiedzy do kompetencji” 12 dzieci z klasy III uczy się grać w szachy pod okiem samego prezesa Lubelskiego Związku Szachowego Pana Krzysztofa Góry. W wyniku jego zaangażowania oraz pomocy ze strony rodziców i wychowawczyni klasy Pani Ewy Szymczak, młodzi szachiści mieli okazję wypróbować swoje świeżo nabyte umiejętności w V Ogólnopolskim Turnieju Szachowym dla Dzieci o Puchar GAZ-SYSTEM S.A. Konkurencja była ogromna, ponieważ na turniej przyjechało ponad 100 szachistów z Rzeszowa, Łodzi, Warszawy, Ostrowca Świętokrzyskiego, Mińska Mazowieckiego, Radomia i wielu miejscowości Lubelszczyzny.

 • III SZKOLNY TURNIEJ WARCABOWY

   

  Na początku marca odbył się III Szkolny Turniej Warcabowy o tytuł Szkolnego Mistrza Warcabów, w dwóch kategoriach wiekowych: dzieci młodszych i starszych. Rozgrywki odbywały w ramach zajęć świetlicowych pod kierunkiem p. Renaty Wysockiej.

 • I GMINNY TURNIEJ WARCABOWY

   

  Środę 16 marca w Szkole Podstawowej im. Adama Mickiewicza w Żyrzynie odbył się I Gminny Turniej Warcabowy w dwóch kategoriach wiekowych. Naszą szkołę reprezentowali w kategorii uczniów klas IV-VI: Jakub Garbacz I Adrian Mikos z klasy VI oraz Marcel Chudzik z klasy IV, zaś w kategorii uczniów klas I-III:  Arkadiusz Szaruga z klasy II, Weronika Kozdrój z klasy III,  Kinga Kamola z klasy I. 

 • W KRAINIE KRÓLOWEJ ŚNIEGU

   

  Dnia 14 marca uczniowie klas I-III naszej szkoły zostali zaproszeni przez Dyrektora Szkoły Podstawowej im. A. Mickiewicza w Żyrzynie na przedstawienie teatralne pt. „ W krainie królowej śniegu”. Występ pod kierunkiem p. Agnieszki Gałek i p. Jolanty Kukier przygotowali uczniowie klas pierwszych i czwartych w ramach projektu „Od wiedzy do kompetencji”. Naszym uczniom występ rówieśników z sąsiedniej szkoły bardzo się podobał.

 • W KARNAWALE WSZĘDZIE BALE...

  We wtorek 25 lutego odbyła się w nasze szkole zabawa karnawałowa. Pod okiem wychowawców  i rodziców bawiliśmy się w dwóch grupach wiekowych: klasy 0-II i klasy III- IV. Po raz pierwszy do wspólnej zabawy zachęcał nas wodzirej. Niemal wszyscy uczniowie byli pięknie przebrani. Bale przebierańców zawsze wzbudzają zwłaszcza wsród najmłodszych uczniów wiele emocji.

 • KONCERT MYZYCZNY

  We wtorek 18 lutego po raz kolejny gościliśmy w naszej szkole Pana Mariusza Jóźwiaka - muzyka Filharmonii Lubelskiej. Tym razem zaprezentował nam utwory  muzyki ludowej. Rok 2014 został ogłoszony rokiem Oskara Kolberga, w związku z wypadającą w lutym 200 rocznicą jego urodzin. Nasz gość pragnął w ten sposób przybliżyć nam postać Oskara Kolberga - etnografa, folklorysty i kompozytora.

 • ZDOBYWAMY PODSTAWY PRZEDSIĘBIORCZOŚCI

  W październiku 2013 r. rozpoczęły się w naszej szkole zajęcia z projektu „ABC Przedsiębiorczości” w ramach projektu gminnego „Od wiedzy do kompetencji” przeznaczonego do realizacji w roku szkolnym 2013/2014. Projekt „ABC Przedsiębiorczości” ma charakter interdyscyplinarny. W ramach projektu realizowane są zajęcia z modułu matematycznego i informatycznego mające na celu kształtowanie postawy przedsiębiorczości uczestników. Niektóre zajęcia jak np. tworzenie prezentacji „Historia kalendarza”, wymagają od uczestników wieloetapowego, planowego, praktycznego działania, co zmusza dzieci do podejmowania wysiłku i zachowania wytrwałości w dochodzeniu do celu, czyli wyrabianiu cech niezbędnych ludziom przedsiębiorczym. 

   

 • KOLOROWY ŚWIAT DZIECKA

  Prezentacja powstała, aby podsumować półroczną współpracę uczniów i nauczycieli, podczas realizacji projektu interdyscyplinarnego "Obraz, fotografia, grafika komputerowa",  w ramach projektu europejskiego "Od wiedzy do kompetencji".

 • MULTIMEDIALNA LEKCJA FILMOWA

  W poniedziałek 10 lutego uczniowie klas I-III wraz z wychowawcami wybrali się do Kina Sybilla w Puławach, aby uczestniczyć w multimedialnej lekcji filmowej pt. "Pani Muzyka i Pan Dźwięk zapraszają do kina. Historia dźwięku i muzyki w kinie".

   

 • PRZEGLĄD KOLĘD I PASTORAŁEK

   

  Dnia 19 stycznia w Szkole Podstawowej im. Adama Mickiewicza w Żyrzynie uczniowie klas 0a i 0b wzięli udział w  Gminnym Przeglądzie Kolęd i Pastorałek zorganizowanym przez Urząd Gminy w Żyrzynie i Bibliotekę Gminną. Przedszkolaki zaprezentowały dwa utwory: „Ptaki niby dzwoneczki” i „Mała pastorałka”, a pracowały pod kierunkiem p. Anny Wójcik i p. Grażyny Karczmarz. Uczestnicy przeglądu otrzymali  wyróżnienie za dobry występ, dyplom i drobne upominki.

 • NIECH NAM ŻYJĄ 100 LAT

  17 stycznia przybyli do naszej szkoły babcie i dziadkowie zaproszeni przez swoich wnuków z klas zerowych oraz I-III, na uroczyste przedstawienie z  okazji zbliżającego się Dnia  Babci i Dziadka. Przybyłych  gości uczniowie przyjęli w odświętnie udekorowanej sali gimnastycznej i poprosili o zajęcie miejsc przy stołach. Zebranych seniorów serdecznie powitał dyrektor szkoły p. Paweł Zając i zaprosił do obejrzenia bogatej  części artystycznej w wykonaniu najmłodszych uczniów naszej szkoły przygotowanej pod kierunkiem wychowawców.

   

 • PODĄŻALIŚMY "ŚLADAMI DINOZAURÓW"

  W piątek 10 stycznia 2014 roku uczestniczyliśmy w niezwykle interesującym spotkaniu pt. "Śladami dinozaurów". Uczniowie obejrzeli na dużym ekranie prezentację multimedialną, film opowiadający o przyczynach wyginięcia dinozaurów, oglądali repliki m. in. rogów, kolców, zębów, szponów dinozaurów w naturalnych wielkościach.

 • WRĘCZENIE STYPENDIÓW NAUKOWYCH

   

   17 stycznia 2014 roku w Szkole Podstawowej im. Jana Twardowskiego w Osinach odbyło się uroczyste wręczenie Stypendiów Naukowych Wójta Gminy Żyrzyn uczniom, którzy  za I semestr  roku szkolnego 2013/2014 uzyskali najlepsze wyniki w nauce. 

 • KIERMASZ KARTEK BOŻONARODZENIOWYCH

  Dnia 11 grudnia 2013 roku podczas zebrania z rodzicami  zorganizowano kiermasz kartek świątecznych,  wykonanych przez uczniów naszej szkoły uczęszczających na zajęcia kółka plastycznego w ramach projektu europejskiego "Od wiedzy do kompetencji". Zajęcia prowadzone są pod kierunkiem  p. Anny Stręczywilk - Moskal. Kartki cieszyły się ogromnym powodzeniem, ponieważ wszystkie zniknęły jak przysłowiowe "świeże bułeczki". 

 • KONKURS POEZJI BOŻONARODZENIOWEJ

  Dnia 9 stycznia w Gimnazjum im. Jana Pawła II w Żyrzynie zorganizowano Gminny Konkurs Recytatorski Poezji Bożonarodzeniowej. Ze wszystkich szkół Gminy Żyrzyn w konkursie wzięło udział 72 recytatorów. 

 • "JESIEŃ W UCZNOWSKIM OBIEKTYWIE"

  Zdjęcia oraz prezentację przygotowano w ramach projektu interdyscyplinarnego „Obraz, fotografia i grafika komputerowa” realizowanych w ramach projektu „Od wiedzy do kompetencji”:

  —wykonanie zdjęć – moduł fotograficzny – prowadzący Marzena Frączek,

  obróbka zdjęć i przygotowanie prezentacji – moduł informatyczny – prowadzący Sławomir Chmielewski

 • SPOTKANIE OPŁATKOWE W NASZEJ SZKOLE

  20 grudnia 2013 roku był wyjątkowym dniem. W szkole odbyło się spotkanie opłatkowe, w którym uczestniczyli wszyscy uczniowie, rodzice i pracownicy szkoły. Uczniowie klasy 0a pod opieką p. Anny Wójcik i uczniowie klasy III z wych. p. Ewą Szymczak zaprezentowali w niezwykle interesujący sposób historię narodzin Jezusa. W nastrój tamtych dni wprowadziły nas dekoracje, kostiumy aktorów oraz śpiewane przez uczniów najpiekniejsze polskie kolędy i pastorałki. 

 • SPOTKANIE INTEGRACYJNE W GIMNAZJUM IM. JANA PAWŁA II W ŻYRZYNIE

  6 grudnia 2013 roku uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w XII Festynie Integracyjnym zorganizowanym przez Gimnazjum im. Jana Pawła II w Żyrzynie. W spotkaniu pod hsłem " Wszyscy reagujmy na przemoc" brali udział uczniowie klas szóstych ze wszystkich szkół Gminy Żyrzyn oraz uczniowie klas pierwszych Gimnazjum w Żyrzynie.

 • UROCZYŚCIE ŚLUBUJEMY

  Dnia 29 listopada 2013 roku uczniowie klasy pierwszej mieli swoje szczególne święto. Tego dnia najpierw radośnie, nieco żartobliwie, wierszem i piosenką opowiedzieli o swoich szkolnych rozterkach, obowiązkach, planach na przyszłość oraz o pięknie polskiej Ziemi. Uczniowie występ przygotowali wspólnie z wych. Joanną Pękalą.

 • WARSZTATY FOTOGRAFICZNE

  Dnia 29.11.2013 r w ramach projektu „Od wiedzy do kompetencji”  w naszej szkole odbyły się warsztaty fotograficzne w plenerze.

  Zajęcia poprowadziła p. Pamela Frączek, która zapoznała członków kółka fotograficznego z arkanami sztuki fotografowania. Uczniowie wyruszyli na pierwszą z cyklu plenerowych wypraw zatytułowaną ,,Jesień”.

 • ANDRZEJKI W NASZEJ SZKOLE

  W czwartek 28 listopada odbyła się w naszej szkole dyskoteka andrzejkowa. Najważniejszym punktem programu okazały się andrzejkowe wróżby. W tym roku "przyszłość przepowiadały nam ( na zdjęciu od lewej): wróżka Anna, wróżka Oliwia, wróżka Julia, wróżka Natalia i wróżka Monika.

 • DRUGIE ŻYCIE ŚMIECI

  W listopadzie dzieci z klasy 0a wzięły udział w Ogólnopolskim Wielkim Konkursie Ekologicznym dla przedszkoli i zerówek. Konkurs plastyczny pod hasłem „Drugie życie śmieci” miał na celu zainteresowanie najmłodszych uczniów ideą powtórnego wykorzystania odpadów, czyli tzw. upcyklingu. Pod opieką p. Anny Wójcik i p. Marzeny Frączek dzieci wykonały pracę konkursową „Zabawna skarbonka zerówkowiczów”. Chociaż nie udało im się zdobyć nagrody, ale mają ogromną satysfakcję, że zdjęcie ich pracy znalazło się na stronie internetowej www.buliba.pl i tak jak niemal 3000 innych prac było oglądane przez internautów z całej Polski.

 • MISTRZOSTWA GMINY ŻYRZYN W TENISIE STOŁOWYM

  Dnia 27 listopada 2013 roku w Szkole Podstawowej im. Adama Mickiewicza w Żyrzynie odbyły się Gminne Mistrzostwa w drużynowym tenisie stołowym. W mistrzostwach wzięli udział uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Osinach, Szkoły Podstawowej w Żyrzynie i Szkoły Podstawowej w Skrudkach.

   

   

 • PRÓBNY TEST SZÓSTOKLASISTY

  W czwartek 21 listopada odbył się w naszej szkole Próbny Test Szóstoklasisty. ŻYCZYMY POWODZENIA.

 • NASI UCZNIOWIE KIBICUJĄ W ŁĘCZNEJ

   

  Dnia 19.11.2013 r. uczniowie naszej szkoły, grający w drużynie  młodzików ,,Żyrzyniaka” Żyrzyn  wraz z uczniami Szkoły Podstawowej w Osinach i chłopcami z drużyny trampkarzy  ,,Żyrzyniak” Żyrzyn  pod opieką p. dyrektora Pawła Zająca udali się do Łęcznej na mecz towarzyski reprezentacji Polski U20  z reprezentacją Niemiec U20

 • UCZCILIŚMY 97 ROCZNICĘ ŚMIERCI HENRYKA SIENKIEWICZA - PATRONA NASZJ SZKOŁY

  15 listopada odbyły się, zorganizowane przez p. Renatę Wysocką,  konkursy poświęcone twórczości Patrona naszej szkoły, ponieważ w najbliższym czasie przypada 97 rocznica Jego śmierci. Konkursy przeprowadzono w dwóch kategoriach wiekowych. Dla uczniów klas II - III był to konkurs pięknego czytania, dla uczniów klas IV - VI recytacji fragmentów prozy Henryka Sienkiewicza.

 • GMINNE OBCHODY NARODOWEGO ŚWIĘTA NIEPODLEGŁOŚCI

  Dnia 11 listopada 2013 roku nasz Poczet Sztandarowy brał udział w uroczystych obchodach 95 rocznicy odzyskania Niepodległości. Uroczystość rozpoczęła się Mszą św. celebrowaną przez ks. kan. Mariana Plichowca w asyście ks. kan. Tadeusza Siwkiewicza. Następnie Straż Pożarna oraz Poczty Sztandarowe poprowadzili wszystkich uczestników na akademię, która odbyła się na sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej im. Adama Mickiewicza w Żyrzynie.

 • KOCHAM CIĘ POLSKO

  Pod tym hasłem dnia 8 listopada 2013 roku podczas uroczystego apelu uczciliśmy 95 rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Uczniowie klasy czwartej i piątej, pod kierunkiem wych. p. Haliny Ziemki, swoim przedstawieniem zaprezentowali prawdziwą lekcję historii i patriotyzmu.

 • LITERACKI OBRAZ ZMIENNOŚCI I URODY ŚWIATA

   

  W dniu 6 listopada 2013 roku w Puławskim Ośrodku Kultury „Dom Chemika” odbywały się eliminacje powiatowe 17 Jesiennego  Konkursu  Recytatorskiego" Mimozami jesień się zaczyna... -  literacki obraz zmienności i urody świata. Przed jury zaprezentowało się 58 recytatorów.

 • "OD WIEDZY DO KOMPETENCJI"

   

  W bieżącym roku szkolnym realizujemy w naszej szkole projekt „Od wiedzy do kompetencji” współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

   

 • "ŻEBY POLSKA BYŁA POLSKĄ"

   

  W dniach 24 -  25 października 2013 roku w Puławskim Ośrodku Kultury „Dom Chemika” odbywał  się X Przegląd  Poezji,  Muzyki i Pieśni  Niepodległościowej „Żeby Polska była Polską” .   W kategorii poezji naszą szkołę reprezentowała  uczennica klasy szóstej, Justyna Kozak. Zaprezentowała ona swoją interpretację dwóch wierszy Władysława Bełzy: „Legenda o garści ziemi polskiej” i „Co kochać”. Uczennicę do występu przygotowywała p. Renata Wysocka.

  ´

 • DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ

   

  Dzień Edukacji Narodowej – potocznie zwany Dniem Nauczyciela - upamiętnia rocznicę powstania Komisji Edukacji Narodowej, która została utworzona z inicjatywy króla Stanisława Augusta Poniatowskiego i zalegalizowana przez Sejm Rozbiorowy 14 października 1773 r. To dzień szczególny - święto polskiej szkoły, święto uczniów, nauczycieli, pracowników obsługi i tych, co szkoły prowadzą i nadzorują.

 • DZIEŃ PAPIESKI

  Tegoroczny XIII Dzień Papieski obchodziliśmy pod hasłem Jan Paweł II - Papież Dialogu.13  października uczniowie naszej szkoły po raz kolejny uczcili postać i dzieło Jana Pawła II. Jak co roku zebraliśmy się w Kościele Parafialnym w Parafiance, aby słowem i radosnym śpiewem namłodszych uczniów naszej szkoły pochylić się nad Osobą największego Polaka, przybliżyć jego losy, dziękować Bogu za Jego pontyfikat. 

 • KONKURS WIEDZY PRAWNEJ I OBYWATELSKIEJ

    4 października 2013 roku w siedzibie Ochotniczej Straży Pożarnej w Gołębiu odbywało się seminarium: „Postaw na mądrość – Poznaj swoje prawa”, zorganizowanego w ramach projektu „Poznaj swoje prawa – bezpłatne poradnictwo dla mieszkańców powiatu puławskiego i ryckiego”, współfinansowanego przez Unię Europejską.

 • ZATAŃCZ Z KLASĄ W SWOJEJ SZKOLE

  Dnia 25 września 2013 roku gościliśmy w naszej szkole przedstawicieli  Placówki  oświatowo - wychowawczej Centrum Tańca Wasilewski - Felska realizującej w szkołach podstawowych program edukacyjno - wychowawczy OLIMPIJKIEJ SZKÓŁKI TAŃCA I DOBRYCH MANIER. Olimpijska Szkółka Tańca i Dobrych Manier to wyjątkowy i jedyny w Polsce Autorski program, realizowany na czterech płaszczyznach: edukacja, wychowanie, profilaktyka, rekreacja sportowa. Jego podstawowym założeniem, jest powszechnośc oraz dostosowanie do wieku i osobowości młodego człowieka. Szkółka realizuje trudne zadanie jakim jest  wychowanie młodego człowieka poprzez grupową zabawę, taniec i naukę podstawowych zasad dobrego wychowania.

 • KONCERT "MUZYCZNE WIBRACJE"

  W piątek 20 września po raz kolejny gościliśmy  p. Jóźwika, który tym razem przyjechał do naszej szkoły z koncertem pt.: "MUZYCZNE WIBRACJE".

 • NASI NA IV TURNIEJU ORLIKA O PUCHAR PREMIERA DONALDA TUSKA

   

  "IV Turniej Orlika o Puchar Premiera Donalda Tuska" to największa impreza sportowa dla dzieci i młodzieży w Polsce. W trzech dotychczasowych edycjach w sumie wzięło udział ponad 360 000 dziewcząt i chłopców. Piłkarskie zmagania odbywają się na obiektach wybudowanych w ramach programu "Moje Boisko – Orlik 2012".

 • INAUGURACJA ROKU SZKOLNEGO 2013/1014

  Dnia 2 września 2013 roku uroczystą Mszą św., którą odprawił dla nas ks.kan. Marian Plichowiec rozpoczęliśmy nowy rok szkolny. Pierwszy dzień nowego roku był dla nas szczególnie wyjątkowy ponieważ tego dnia w obecności Wójta gminy Żyrzyn Pana Andrzeja Bujka, nastąpiło symboliczne przekazanie "klucza do szkoły"...