UROCZYŚCIE ŚLUBUJEMY

Dnia 27.10.2017 r. o godzinie 10.00 w murach naszej szkoły, miała miejsce ważna uroczystość: Ślubowanie Uczniów Klasy Pierwszej. Był to niezwykle ważny moment dla całej szkoły, ale przede wszystkim dla bohaterów doniosłego wydarzenia, czyli pierwszoklasistów, ich wychowawcy i rodziców, licznie zgromadzonych na sali gimnastycznej.

Pierwszoklasiści przygotowali pod okiem swojej wychowawczyni p. Marii Grobel - Wojda program artystyczny, w którym zaprezentowali swoje umiejętności wokalne i recytatorskie. Wykazali się również wiedzą dotyczącą naszej ojczyzny i znajomością zasad, które ułatwiają prawidłowe funkcjonowanie w grupie rówieśniczej. Wszyscy zgodnie stwierdzili, że mogą już zostać przyjęci do braci uczniowskiej.

W niezwykle podniosłej atmosferze, przed pocztem sztandarowym pierwszacy ślubowali być dobrymi Polakami, godnie reprezentować swoją szkołę, swym zachowaniem i nauką sprawiać radość rodzicom i nauczycielom.

Po złożeniu ślubowania pan dyrektor Paweł Zając dokonał symbolicznego pasowania na ucznia. "Pasuję Cię na ucznia Szkoły Podstawowej im. Henryka Sienkiewicza w Skrudkach" - mówił pan dyrektor, dotykając ołówkiem – jak czarodziejską różdżką ramion swoich podopiecznych.

Po pasowaniu dyrektor szkoły wręczył pierwszoklasistom ,,Dyplomy pasowania na ucznia'' oraz legitymacje szkolne. Dzieci otrzymały również upominki: książeczki i przybory szkolne.

Następnie wykonano pamiątkowe zdjęcia i dzieci udały się z rodzicami na słodki poczęstunek.

Ten dzień na długo zostanie pierwszakom w pamięci.