Artykuły medyczne - przechowywanie i wyposażenie apteczki

2020-07-21

Apteczki domowe milionów Polaków różnią się od siebie. Każdy dom ma inne potrzeby. Jest jednak wiele środków, które należy zawsze mieć, należą do tej listy środki opatrunkowe. Sprawdź bez czego Twoja apteczka będzie niekompletna oraz jak prawidłowo przechowywać artykuły medyczne https://lines.com.pl/.


Zawartość domowej apteczki

Najważniejszymi produktami medycznymi, które powinny się tam znaleźć są leki, które członkowie rodziny muszą przyjmować przewlekle. Ze względu na różne niespodziewane sytuacje zawsze warto mieć przynajmniej jeden listek więcej leków niż potrzebujemy. Zwłaszcza w okresie świąteczny.


Następnie warto zaopatrzyć się w środki opatrunkowe oraz do czyszczenia ran. Niezbędne są: gaza jałowa i niejałowa, bandaże, kompresy jałowe, środki odkażające jak woda utleniona czy spirytus salicylowy, różnej wielkości plastry, także te do wycięcia.


Leki najczęściej używane w gospodarstwach domowych to: witaminy, leki przeciwbólowe, przeciwgorączkowe, coś na biegunkę, elektrolity, sól fizjologiczna.


Przechowywanie artykułów medycznych

Odpowiednie przechowywanie leków i innych środków medycznych sprawia, że zachowują one swoją przydatność. Ważne jest zachowanie temperatury pokojowej. Ponadto zwłaszcza leki nie powinny być trzymane w hermetycznych opakowaniach, a w miejscach, gdzie dochodzi do nich powietrze. Pokój, w którym swoje miejsce powinny mieć artykuły medyczne powinno być chłodne i suche zarazem.


Czy Ty masz te wszystkie produkty u siebie w domu? Jeśli nie to skocz do apteki jeszcze dziś. Jeśli jest na to za późno to możesz sprawdzić czy artykuły medyczne przechowujesz poprawnie.