Dobry ginekolog w Krakowie opowiada o przeciwutleniaczach

2020-08-19

Skwalen jest wyjątkowo dobrym przeciwutleniaczem, kiedy do skóry dociera światło, bardzo szybko generuje ono powstawanie katastroficznej ilości wolnych rodników, tyle że naturalne przeciwutleniacze w ciele nie są w stanie ich zlikwidować.


Dobry ginekolog Kraków https://cmlinden.pl/specjalnosci/ginekologia/ o istocie przeciwutleniaczy

Organizm ma swoją ochronę antyoksydacyjną, lecz przy intensywnym świetle wolne rodniki po prostu go zalewają. Szkody spowodowane słońcem zdarzają się tylko wtedy, gdy system obrony organizmu nie może sobie poradzić i zdezaktywować wszystkich wolnych rodników, jeżeli wskazuje się na opinię dobrego ginekologa w Krakowie.


Konsekwencją są zmiany wewnętrzne i zewnętrzne. Niektóre można zobaczyć, inne objawiają się w postaci choroby. Świadome spożywanie antyoksy-przekazywane są szyszynce, dzięki czemu nocą wytwarzana jest melatonina. Poza tym ciemne okulary niemające porządnych filtrów ultrafioletowych mogą narobić więcej szkody niż ich brak. To dlatego, że w ciemności źrenica się rozszerza, a pod wpływem ciemnych szkieł tym bardziej, i do oka wpada więcej promieni, niż gdyby nie nosiło się okularów. Kiedy źrenicę w ten sposób zmusza się do otwarcia, nie kurczy się naturalnie, żeby chronić siatkówkę - dodaje dobry ginekolog w Krakowie.


Gdy skwalen dostarcza się wewnętrznie, w postaci oleju z otrębów ryżowych, czerwonego oleju palmowego czy oleju z amarantusa, chroni się soczewki oczu przed wolnymi rodnikami wytwarzanymi pod wpływem światła słonecznego albo sztucznego. Osobiście jako źródła skwalenu najbardziej lubię olej z otrębów ryżowych i czerwony olej palmowy. Wygląda na to, że skwalen jest czymś w rodzaju panaceum, i to wcale nieprzypadkowo. Jak już mówiłam, składniki odżywcze, które cofają jeden objaw starości, często cofają też inne. Między rozmaitymi aspektami starzenia się zachodzi interakcja, a substancje naturalne często wpływają na kilka czynników jednocześnie, co znaczy, że jedna substancja może cofnąć proces starzenia się na wielu poziomach.