Jak znaleźć numer taryfy celnej?

2020-09-23

Odprawianie towarów importowanych, a w szczególności tych, które pochodzą spoza Unii Europejskiej, wiąże się z koniecznością podania numeru taryfy celnej do odprawy. I tutaj pojawia się problem – skąd go wziąć? Jak ustalić numer taryfy celnej? Podpowiadamy!

 

Samodzielne ustalanie numeru taryfy celnej

 

Na pewno możemy spróbować ustalić numer taryfy celnej we własny zakresie. Co więcej, aby to zrobić, nawet nie musimy ruszać się z firmy. Jedyne, czego potrzebujemy to urządzenia z dostępem do sieci oraz wolnego czasu. Do ustalenia tego, jaki numer taryfa celna https://rusak.pl/taryfa-celna ma możemy wykorzystać jednakowo tablet, laptop, jak i komputer stacjonarny, a potrzebnych informacji dostarczy nam strona Ministerstwa Finansów.

 

Ustalenie numeru taryfy celnej z pomocą fachowców

 

Jeśli nie chcemy zajmować się tego typu zadaniami we własnym zakresie, to zawsze warto pamiętać, że do swojej dyspozycji mamy fachowców, którzy chętnie wesprą nas. Agencji celni mają bogate doświadczenie i nie ma dla nich zadań, z którym sobie nie poradzą, w tym również w mgnieniu oka ustalą numer taryfy celnej.