KPI – co warto wiedzieć?

2020-10-18

Zauważyć można, że KPI budzi coraz więcej pytań. KPI co to takiego, kpi przykłady, KPI jak wyznaczyć, to ostatnio najczęściej pojawiające się frazy w wyszukiwarce internetowej. Ty również chciałbyś dowiedzieć się czegoś więcej o KPI? W takim razie zajrzyj do poniższego tekstu! Dowiesz się, czym jest KPI oraz jakie kpi przykłady http://mateuszkozlowski.pl/blog/jak-mierzyc-skutecznosc-w-osiaganiu-celow-czyli-kpi-w-pigulce/ można wyróżnić.

 

KPI – co to takiego?

 

Czym dokładnie jest KPI? Co skrywa się pod pojęciem KPI? KPI to wskaźnik efektywności, który bywa pomocny w zarządzaniu przedsiębiorstwa. Pod jego nazwą kryje się wiele różnych mierników, które pozwalają ocenić funkcjonowanie firmy, jak również wychwycić te obszary, które są nieefektywne. Dzięki prawidłowemu określeniu KPI można przybliżyć firmę do osiągnięcia strategicznie istotnych celów, jak również sprawić, by podejmowała lepsze decyzje zarządcze.

 

KPI – przykłady wskaźników

 

Jakie są najpopularniejsze przykłady wskaźników efektywności? Trzeba przyznać, że przykładów znajdziemy całkiem sporo, a wskaźnik KPI można dopasować do poszczególnych obszarów w firmie. I tak KPI możemy wykorzystać do oceny sprzedaży, marketingu, e-commerce, czy nawet obsługi klienta.