Na czym polega sensoryczna terapia?

2020-09-06

Chodzi głównie o zabawę z dzieckiem, dzięki której dziecko uczy się właściwie reagować na różne bodźce zewnętrzne oraz wrażenia zmysłowe. Otóż, sensoryczna integracja http://www.trampolina-dzieci.pl/oferta/integracja-sensoryczna/ jest wymagana, kiedy rodzice dostrzegą, że dziecko nie rozwija się prawidłowo w stosunku do swojego wieku. Jest to niezwykle ważna kwestia, której pod żadnym pozorem nie wolno nam lekceważyć, gdyż rozwój dziecka jest niewątpliwie bardzo ważny.W jakich sytuacjach należy stosować terapię sensoryczną?


Na pewno wtedy, kiedy pojawią się u dziecka zaburzenia tak zwanej integracji sensorycznej. Pod pojęciem integracji sensorycznej rozumiemy pewien proces, który zachodzi u dziecka w układzie nerwowym oraz polega na niewłaściwym odbiorze oraz złej organizacji bodźców, które docierają do dziecka za pośrednictwem zmysłów. Problemu pod żadnym pozorem nie można lekceważyć, gdyż rozwój dziecka jest najważniejszy.Czym jest właściwa integracja sensoryczna?


Jest to podstawa prawidłowego rozwoju dziecka w sensie ruchowym oraz emocjonalnym i psychicznym. Musimy o tym pamiętać, gdyż aspekt ten jest niezwykle istotny.