Na narty

2020-09-09

To już ta pora sezon zimowy za chwilę, otworzy się na turystów, którzy chcą sobie pojeździć na nartach. Na pewno dla wielu początkujących osób, taka jazda będzie wiązała się z wieloma upadkami, najważniejsze jednak, aby podczas takiej wycieczki na narty nie skręcić sobie nogi, czy też doprowadzić do innego równie poważnego urazu.


Przygotowanie do jazdy

Przede wszystkim musimy dbać o przygotowanie fizyczne. Jeśli nie chcemy nabawić się kontuzji czy zakwasów, warto zacząć pracę nad swoją kondycją na długo przed planowanym wyjazdem. Warto zacząć już nawet trzy miesiące przed wyjazdem, szczególnie wówczas, gdy prowadzimy siedzący tryb życia i nie poruszamy się w ciągu dnia. To bardzo ważne, ponieważ w innym wypadku kontuzja wydarzy się w najmniej odpowiednim momencie.


Początki bywają trudne

Musimy mieć tego świadomość, że ubezpieczenie narciarskie, to przede wszystkim zabezpieczenie dla naszego zdrowia. Wtedy nawet przypadkowa kontuzja nie będzie miała znaczenia, ponieważ będziemy mogli ją szybko wyleczyć i po prostu wrócić do dalszego treningu.