Pozycjonowanie stron www, a wyszukiwarki internetowe

2020-07-15

Roboty wyszukiwarek internetowych mogą analizować strony do ostatniego słowa. Nie muszą jednak tego robić. Nie powinieneś więc ukrywać swoich słów i wyrażeń kluczowych na końcach stron, kiedy robot internetowy analizujący stronę koncentruje się przede wszystkim na słowach i wyrażeniach z początku tej strony.


Pozycjonowanie stron www http://mateuszkozlowski.pl/, a technika ukrytego indeksowania

Warto więc poświęcić trochę czasu takiemu zredagowaniu tekstu na stronie, aby najważniejszy przekaz znalazł się na jego początku. W ten sposób można nie tylko skuteczniej pozycjonować strony, ale też zwiększać ich atrakcyjność dla odwiedzających. Stosuj różne wersje wyrażeń kluczowych. Nie oczekuj od wyszukiwarek internetowych zdolności do złożonej analizy stosowanych przez Ciebie słów w nakierowaniu na pozycjonowanie stron www.


Staraj się sam zapisywać swoje wyrażenia kluczowe w liczbie pojedynczej i mnogiej czy w różnych przypadkach. Jeśli jakieś słowo kluczowe może być zapisywane na różne sposoby, stosuj obie wersje - unikaj jednak umieszczania różnych wersji na tej samej stronie, ponieważ taki brak konsekwencji sprawia wrażenie braku profesjonalizmu.


Stosuj wyrażenia pokrewne znaczeniowo. Wyszukiwarki internetowe stosują technikę ukrytego indeksowania semantycznego, która ułatwia ocenę stron internetowych poprzez poszukiwanie w ich treści pokrewnych słów lub słów na podobnych pozycjach w pokrewnych dokumentach w odniesieniu do pozycjonowania stron www.


Nigdy nie prezentuj materiału tekstowego w formie grafiki. To zdanie można by powtarzać bez końca: wyszukiwarki internetowe odczytują tekst, nie obrazy. Jeśli jedynymi wystąpieniami nazwy firmy na stronach jej witryny są obrazy z jej logotypem, z perspektywy wyszukiwarek internetowych nazwa firmy w ogóle nie występuje na tych stronach. Jeśli stosujesz elementy graficzne, w żadnym razie nie możesz zapominać o prawidłowym nazywaniu i oznaczaniu znacznikami odpowiednich plików.