Yara mila, a wyjątkowe ogrody wertykalne

2020-08-03

Ogród wertykalny wygląda bardzo nowocześnie, podobnie jak odległa przyszłość, i jest już dostępny. Są doskonałym rozwiązaniem do małych ogrodów, ponieważ mniejsza przestrzeń to ogromne wyzwanie dla ogrodników.


Yara mila, a elementy ogrodu

W miastach pozwalają cieszyć się zielenią nawet w miejscach ciasnych i ciemnych, dając namiastkę kontaktu z naturą. Nie są u nas jeszcze bardzo popularne ze względu na dość wysokie koszty, zarówno zakupu, jak i utrzymania. Warto brać to pod uwagę decydując się na yara mila https://gardenstart.pl/product-pol-184-Nawoz-YaraMila-Complex-Hydrocomplex-granulowany-5-kg.html.


Nie wszystkie rośliny potrzebują gleby. Niektóre żyją na koronach drzew jako epifitach, a na stromych skałach otrzymują potrzebne składniki z powietrza. To także narodziny idei zielonej ściany, która automatycznie dostarcza wodę i minerały, a korzenie roślin są umieszczone w specjalnych modułach i mocowane za pomocą uchwytów. Powinno się o tym pamiętać stawiając na yara mila.


Podstawą utrzymania ogrodu wertykalnego staje się przede wszystkim ciągła kontrola wilgotności gleby, a także zaopatrzenia w minerały. Procesem steruje komputer z czujnikami mierzącymi deszcz, nasłonecznienie i temperaturę. Należy podlewać dwa razy dziennie. Długotrwała suchość szybko spowoduje usychanie roślin, ponieważ nie mogą one dotrzeć do głębszych warstw gleby, aby wchłonąć wodę.


W pionowych ogrodach istnieje system odzyskiwania wody z opadów atmosferycznych i z podlewania. Należy też systematycznie usuwać martwe liście, przekwitłe kwiaty lub całe rośliny, które z jakichś przyczyn uschły lub źle wyglądają. Należy je też stale przycinać, aby utrzymać zwarty pokrój. Przed zimą konserwacja polega na opróżnieniu systemu z wody. Rośliny do pionowych nasadzeń to w zasadzie wszystkie niewysokie byliny i rośliny okrywowe, zwłaszcza zimozielone. Dobieramy je głównie pod względem wymagań wodnych i świetlnych.